Zakłady bukmacherskie. Sportowy kalendarz 2021 roku – wiosna, lato, jesień

Wiosna zbliża się wielkimi krokami, a z nią rozkręci się sportowy sezon na całym świecie. W decydującą fazę zaczną wchodzić rozgrywki piłkarskie w Europie przed mistrzostwami Starego Kontynentu, z piskiem opon wiosną ruszą też bolidy Formuły 1. Jak wygląda sportowy kalendarz na pozostałą część 2021 roku?

Oto wybrane ważniejsze imprezy i wydarzenia sportowe w pozostałej części 2021 roku.

Formuła 1 od marca

26-28 marca powróci królowa sportów motorowych, czyli Formuła 1. Sezon rozpoczniemy od Grand Prix Bahrajnu w ostatni weekend marca. Obrońcą tytułu będzie Lewis Hamilton. Na ten sezon zaplanowano 23 wyścigi, a ostatni z nich będzie w Abu Zabi 12 grudnia.

Snooker – Mistrzostwa Świata

Piętnastym i zarazem ostatnim rankingowym turniejem w snookerowym sezonie 2020/2021, będą kwietniowe Mistrzostwa Świata w Snookerze 2021. 84 edycja tych zawodów odbędzie się w dniach 17 kwietnia – 3 maja w Crucible Theatre w Sheffield. Obrońcą trofeum będzie Anglik Ronnie O’Sullivan.

Siatkarska Liga Narodów

W maju i czerwcu zostaną rozegrane spotkania w ramach siatkarskiej Ligi Narodów mężczyzn oraz siatkarskiej Ligi Narodów kobiet. W obu turniejach zobaczymy reprezentacje Polski. Pierwsze spotkania 11 maja (panie) i 14 maja (panowie).

French Open

Tegoroczna edycja tenisowego French Open na kortach im. Rolanda Garrosa w Paryżu, ma odbyć się w dniach 23 maja – 6 czerwca. Obrońcami tytułu będą Iga Świątek oraz Rafael Nadal.

Liga Europy – finał

Finał rozgrywek Ligi Europy sezonu 2020/2021 odbędzie się 26 maja na stadionie w Gdańsku.

Liga Mistrzów

Finał rozgrywek piłkarskiej Ligi Mistrzów sezonu 2020/2021 odbędzie się 29 maja na stadionie w Stambule

Hokejowe Mistrzostwa Świata

W maju i czerwcu 2021 roku zostaną również rozegrane hokejowe Mistrzostwa Świata, niestety bez Polskiej reprezentacji. Turniej początkowo miał odbyć się na Białorusi, jednak IIHF ostatecznie odebrała temu państwu prawo do organizacji turnieju. Nowa lokalizacja nie została jeszcze wybrana (stan na połowę marca).

Euro 2020 (2021)

Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2020 (2021) rozegrane zostaną w terminie 11 czerwca – 11 lipca. 24 zespołu będą walczyć o triumf na Starym Kontynencie w 12 lokalizacjach – w Baku, Kopenhadze, Londynie, Monachium, Budapeszcie, Dublinie, Rzymie, Amsterdamie, Bukareszcie, Petersburgu, Glasgow oraz w Bilbao. Finał zaplanowano na stadionie Wembley w Londynie.

Tour de France

Najbardziej prestiżowy wyścig kolarski na świecie, czyli Wielka Pętla – Tour de France, odbędzie się w dniach 26 czerwca – 18 lipca. Meta tradycyjnie w Paryżu.

Wimbledon 2021

Tegoroczny tenisowy Wimbledon zaplanowano w dniach 28 czerwca – 11 lipca. Obrońcami tytułów mistrzowskich na Londyńskich kortach All England Lawn Tennis and Croquet Club, będą Novak Djokovic oraz Simona Halep.

Letnie Igrzyska Olimpijskie 2020 (2021) – Tokio

Od 23 lipca do 8 sierpnia potrwają Letnie Igrzyska Olimpijskie, które zostały przełożone z ubiegłego, pandemicznego roku. Gospodarzem imprezy będzie stolica Japonii – Tokio.

Tour de Pologne

Największy polski wyścig kolarski – Tour de Pologne, w tym roku zaplanowano w dniach 9-15 sierpnia.

Mistrzostwa Europy w siatkówce 2021

Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej mężczyzn zaplanowano w terminie 1-19 września 2021. Organizatorami turnieju będą Polska, Finlandia, Czechy i Estonia. Mecz otwarcia odbędzie się w finlandzkim Tampere, zaś finałowe spotkania o medale rozegrane zostaną w Katowicach.

MŚ w futsalu

Na termin 12 września – 3 października, zaplanowano tegoroczne Mistrzostwa Świata w futsalu. Organizatorem imprezy będzie Litwa.

Piłkarska Liga Narodów

6-10 października to data, kiedy odbędzie się turniej finałowy piłkarskiej Ligi Narodów. Gospodarzem finałowych rozgrywek będą Włochy, a obrońcą tytułu – Portugalia.

US Open

W ostatni poniedziałek sierpnia w Nowym Jorku wystartuje tenisowy turniej US Open, kończący cykl Wielkiego Szlema w 2021 roku. Spotkania będą rozgrywane w dniach 30 sierpnia – 12 września. Obrońcami tytułu będą Naomi Osaka i Dominic Thiem.

Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej Kobiet 2021

Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej Kobiet w tym roku odbędą się w dniach 3–19 grudnia, a organizatorem turnieju będzie Hiszpania.