Mistrzostwa Europy w piłce nożnej 2020. Opisy i analiza poszczególnych grup. Grupa D

Piłka nożna to najpopularniejsza dyscyplina sportowa na świecie. Przyciąga kibiców zarówno na stadiony, jak i przed ekrany telewizorów. Tegoroczne Mistrzostwa Europy to wyjątkowa okazja aby znów poczuć ten dreszczyk emocji. Aby zobaczyć w akcji najlepsze drużyny starego kontynentu i aby zapomnieć na jakiś czas o innych sprawach.
Kibice z tym większą niecierpliwością czekają na turniej, gdyż wyjątkowo musieli na niego czekać rok dłużej niż zwykle. Wszystko to spowodowane jest trwającą na całym świecie pandemią wirusa Covid 19.

Aby lepiej przygotować się do rozpoczynającego się w czerwcu turnieju, warto przeanalizować poszczególne jego grupy. Pora więc na grupę D.

Anglia, Chorwacja, Szkocja, Czechy.

Grupa D to jedna z najbardziej wyrównanych grup na tym turnieju. Los przydzielił tutaj aż trzy, niemal równorzędne drużyny. Anglia, Czechy oraz Chorwacja. To zapewne między tymi trzema drużynami rozstrzygnie się rywalizacja o dwie czołowe lokaty w grupie, dające awans do kolejnej rundy turnieju. Nafaszerowani gwiazdami Anglicy, którzy wygrali swoją grupę eliminacyjną tylko raz schodząc z boiska pokonani. A pokonał ich nie kto inny jak zespół…Czech. Czy Euro będzie okazją do rewanżu dla zawsze walecznej reprezentacji Synów Albionu? Czy równie mocna ekipa Chorwatów z Luką Modriciem na czele znów sprawi niespodziankę? Chorwaci okazali się najlepsi w swojej grupie eliminacyjnej, choć nie znaczy że bez problemów awansowali do turnieju. W wyjątkowo wyrównanej grupie, pozostawili za sobą takie ekipy jak Węgry (Chorwaci zostali przez nich pokonani), Słowacja, Walia i Azerbejdżan.
Spośród drużyn w grupie D, zdecydowanie najmniej szans daje się drużynie Szkocji. W eliminacjach zajęła ona bowiem trzecie miejsce w grupie ustępując Belgii oraz Rosji, ale dzięki barażom i zwycięstwom po dogrywkach z Izraelem oraz Serbią, Szkoci zdołali zakwalifikować się do turnieju głównego.
O awans z tej grupy powalczą trzy drużyny. Faworytem jest reprezentacja Anglii, której dodatkowym bonusem jest możliwość rozgrywania swoich meczy grupowych na stadionie Wembley w Londynie. Drugie miejsce to sprawa pomiędzy Chorwacją a Czechami. jak w turnieju poradzą sobie nasi południowi sąsiedzi?

Grupa D rozgrywać będzie swoje mecze na stadionie Wembey w Londynie oraz Hampden Park w Glasgow.

Terminarz grupy D:

Anglia – Chorwacja 13 czerwca 15:00 Londyn
Szkocja – Czechy 14 czerwca 15:00 Glasgow
Chorwacja – Czechy 18 czerwca 18:00 Glasgow
Anglia – Szkocja 18 czerwca 21:00 Londyn
Chorwacja – Szkocja 22 czerwca 21:00 Glasgow
Czechy – Anglia 22 czerwca 21:00 Londyn.

One thought on “Mistrzostwa Europy w piłce nożnej 2020. Opisy i analiza poszczególnych grup. Grupa D

Dodaj komentarz